W poniedziałek, dzień przed mikołajkami, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV-VI na Wielką Grę Planszową „Mikołajki z Mikołajkiem”. Cztery grupy uczniów podjęły walkę o prezent Mikołaja. Zwycięzcy wykazali się wspaniałą znajomością treści książki „Mikołajek” Sempego i Goscinny’ego. Oczywiście, wykonując niektóre zadania, należało się popisać również innymi umiejętnościami, np. celnością rzutu kulką, zdolnościami manualnymi, pomysłowością. Konkurencja była zacięta. Wszystkie grupy zapoznały się wcześniej z książką i niewiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Najlepszą okazała się grupa uczniów z klasy V i właśnie do niej trafił prezent Mikołaja. Reszta też jednak dobrze się bawiła, a porażkę osłodziło im słodkie małe co nieco.