10 czerwca ogłoszone zostały wyniki III etapu Wielkiej Ligi Czytelników. Możemy być dumni, bo cała czwórka naszych uczestniczek stanęła na podium.

Wyniki:

Zosia Zarzeczny – I Wicemistrz Powiatu

Nadia Pieczara – II Wicemistrz Powiatu

Maja Jarosińska – II Wicemistrz Powiatu

Oliwia Kita – II Wicemistrz Powiatu

Udział w konkursie wymagał od naszych uczennic ogromnego zaangażowania i poświęcenia dużo czasu. Musiały go dzielić pomiędzy zwykłe obowiązki szkolne i czytanie dodatkowych kilkunastu lektur, na podstawie których następnie pisały testy. Każdy test składał się z wielu bardzo szczegółowych pytań. W dobie epidemii dodatkowym problemem (stresującym niezmiernie) była forma on-line testu finałowego. Podczas pisania trudno było zapanować nie tylko nad emocjami, ale przede wszystkim nad szybko uciekającym czasem. Właśnie czasu zabrakło, jak potem stwierdziły uczestniczki, aby test napisać jeszcze lepiej.

Mimo uczucia niedosytu laureatki mogą być zadowolone ze swojego sukcesu, którego im wszyscy, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, gratulujemy. Zdobyły nie tylko tytuł, ale i cenne doświadczenie. Miejmy nadzieję, że będą również inspiracją dla innych uczniów w przyszłości, których sukces naszej czwórki zachęci do aktywności czytelniczej.