Z okazji Święta Konstytucji 3 maja wychowankowie „zerówki” i klasy piątej pod kierunkiem p. A. Orlik- Zastępy, p. P. Piechny i p. E. Gajdy-Migacz przygotowali krótki program artystyczny. Nie była to jednak typowa szkolna akademia z wierszami i przemowami, lecz zabawne przedstawienie.
W klimat uroczystości wprowadzili nas przedszkolacy, którzy pięknie zaśpiewali patriotyczną piosenkę. Po chwili przenieśliśmy się do studia telewizji TVN 24 – XVIII wiek, skąd Sara (czyli prezenterka informacyjna) przedstawiła nam najważniejsze wiadomości z kraju, po czym połączyła się z reporterami przeprowadzającymi wywiady z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, przedstawicielami polskiej szlachty oraz carycą Katarzyną II i Maksymilianem Robespierrem. Nie zabrakło też zabawnych wiadomości sportowych, listy patriotycznych przebojów muzycznych oraz reklamy najnowszego modelu obuwia Augustas.
Na koniec piątoklasiści krótko przedstawili historię Polski po 1791 roku i zaśpiewali pieśń „Mazurek Trzeciego Maja”. Przedstawienie bardzo się wszystkim spodobało.