Najmłodsi mieszkańcy Jeziorek otrzymali z okazji Dnia Dziecka upominek w postaci nowiutkiego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 19. Miejsce pełne kolorów i różnorakich atrakcji powstało z finansów budżetu obywatelskiego 2015 r.
Prace ruszyły w piątek, 22 maja. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali porządkowanie terenu, pracę koparki, przywóz piasku na podłoże, a dzieci przedszkolne co chwilę dopytywały o dzień otwarcia obiektu. Montaż sprzętu i ogrodzenia placu rozpoczęto w przeddzień Dnia Matki, 25 maja. Obserwując pracowników uwijających się w strugach deszczu, dzieciaki miały wątpliwości, czy panowie zdąża zakończyć prace przed Dniem Dziecka. Z noskami przyklejonymi do okien robiły zakłady – uda się czy nie uda. Na szczęście już w kolejny, tym razem słoneczny piątek, na placu wyrastały jak grzyby po deszczu: duża zjeżdżalnia, huśtawki na sprężynach, huśtawki – koniki, karuzela, tablica do rysowania kredą, ciuchcia i piaskownica. Wszystko kolorowe, drewniane, zachęcające do zabawy. Udało się! 1 czerwca, dokładnie w Dniu Dziecka, plac został otwarty i można było wspólnie świętować. Mamy nadzieję, że obiekt będzie służył długie lata wszystkim małym mieszkańcom naszej dzielnicy. Dziękujemy naszej pani Beni – Bernadette Zdrada – za złożony wniosek zaakceptowany i zrealizowany z JBO, którego idea wydatkowania pieniędzy zgodnie z potrzebami środowiska lokalnego bardzo nam się podoba.

 

Plac zabaw z piaskownicą

Prawie jak na plaży

Urządzenia do zabawy i bawiące się dzieci

Zabawowo, kolorowo…