17 maja uczniowie klasy IV przenieśli nas w czasy starożytne, by odtworzyć jeden dzień z życia greckich bogów. Na Olimpie – w sali tronowej Zeusa (w tej roli Szymon Wolak) i Hery (w wykonaniu Zosi) – pojawili się wszyscy ważni bohaterowie mitologicznego świata. Był i mroczny Hades (Adam), i szybkonogi Hermes (Krzysiek), i niedyskretny Syzyf (Konrad). Nie zabrakło również heroicznego Prometeusza (w tej roli Samanta), beztroskiej Kory (Dominika) i opiekuńczej Demeter (Karolina) oraz mądrej Ateny (Nadia).
Cały spektakl, przygotowany pod kierunkiem p. P. Piechny, utrzymany był w nastroju humorystycznym. Szkolny Zeus nie był wcale tak surowy, na jakiego wyglądał, a Hera okazała się opiekuńczą żoną i dobrą przyjaciółką. Mamy nadzieję, że Syzyf poradzi sobie z wtaczaniem na górę swego głazu, a Prometeusz już nigdy nie zostanie przykuty do skał Kaukazu. Przedstawienie było zabawne, ale również bardzo pouczające. Starszym uczniom pozwoliło przypomnieć najważniejsze mitologiczne wątki, a młodszym pokazało, że wierzenia starożytnych Greków mogą być naprawdę fascynujące. Zwieńczeniem spektaklu był wspólny taniec młodych aktorów – “Zorba”.
Dodać warto, że przygotowana przez czwartoklasistów akademia, była zwieńczeniem realizowanego przez nich – w ramach ogólnopolskiego programu “Szkoła z Klasą” – historycznego projektu edukacyjnego “Mitologia grecka to już dla nas pestka!”