W dniu 13.06.2016 roku z inicjatywy swoich wychowawczyń dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do pizzerii. Grupy przedszkolne  w ramach wycieczki zapoznały się z pracą w pizzerii oraz zobaczyły jak robi się prawdziwą pizzę. Przedszkolaki zapoznały się z całym procesem robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnych pizz. Było wspaniale i ciekawie, wszystkie nasze wypieki wyszły doskonale.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy kucharza, obserwowały etapy powstawania pizzy oraz miały możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi podczas samodzielnego wykonywania pizzy, według własnego pomysłu. Na zakończenie dzieci w nagrodę za swoją pracę w kuchni, mogły skonsumować przygotowane przez siebie pizze.