Już w najbliższy czwartek, 15 września o godz. 19:00, zapraszamy na pierwsze, nocne obserwacje astronomiczne w ramach projektu „Nocne spotkania, czyli międzypokoleniowe obserwacje nieba” programu grantowego „Pomysły chroniące środowisko”.

Dla uczniów naszej szkoły będzie to już trzecie spotkanie, jednak pierwsze, na które zapraszamy wieczorem wraz z opiekunami.

Spotkanie rozpoczynamy w sali gimnastycznej od krótkiego wykładu. Po prelekcji przejdziemy na miejsce obserwacji astronomicznych wśród pól i łąk. Na miejscu oprócz teleskopu, gwieździstego nieba i Księżyca w pełni, głównego bohatera naszego spotkania, czekać będą różne zadania, z którymi wspólnie lub w grupach się zmierzymy.

Na spotkanie zabieramy:

  • odzież i obuwie dostosowane do warunków terenowych (nierówności ścieżek wśród pól) i atmosferycznych (chłodne wieczory i rosa)

  • latarki

  • dobry humor

  • preparaty przeciw komarom i kleszczom

Polecamy również zabrać:

  • karimaty

  • termos z ciepłą herbatą

W razie niepogody spotkanie zostanie tymczasowo odwołane i przesunięte na inny termin o czym na bieżąco będziemy informować na stronie internetowej szkoły.

Pamiętajcie, przed wyjściem z domu sprawdźcie aktualną informację na stronie internetowej!