21 września piątoklasiści wraz z wychowawczynią wybrali się do Teatru Sztuk na pierwsze spotkanie z cyklu Budka suflera, czyli co każde dziecko powinno wiedzieć o teatrze prowadzonego przez panią Katarzynę Pokutę.
Na zajęciach uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę z zakresu teatrologii, a także dowiedzieli się wielu nowych fascynujących rzeczy. Przy okazji omawiania pantomimy pochwalili się swoimi zdolnościami aktorskimi, wystawiając krótką scenkę. Mieli również okazję przekonać się, że wyrażanie emocji jedynie za pomocą mimiki jest nie lada wyzwaniem.
Ta bez wątpienia oryginalna lekcja języka polskiego bardzo spodobała się uczniom. Już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z panią Kasią.