Już w najbliższy piątek, 30 września o godz. 18:30, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 19  na drugie, nocne obserwacje astronomiczne w ramach projektu “Nocne spotkania, czyli międzypokoleniowe obserwacje nieba” programu grantowego “Pomysły chroniące środowisko”.

Dla uczniów naszej szkoły będą to już drugie obserwacje nocne, na które zapraszamy wraz z opiekunami i pierwsze, na które zapraszamy mieszkańców naszego miasta.

Spotkanie rozpoczniemy w sali gimnastycznej od krótkiego wykładu. Po prelekcji przejdziemy na miejsce obserwacji astronomicznych wśród pól i łąk. Na miejscu oprócz teleskopu i gwieździstego nieba, czekać nas będą różne zadania, z którymi w grupach  będziemy mogli się zmierzyć.

Na spotkanie zabieramy:

  • odzież i obuwie dostosowaną do warunków terenowych (nierówności ścieżek wśród pól) i atmosferycznych (zimne wieczory i rosa)
  • latarki
  • dobry humor
  • preparaty odstraszające komary i kleszcze

Polecamy również zabrać:

  • karimaty
  • termos z ciepłą herbatą
  • coś do zjedzenia

W razie niepogody spotkanie zostanie tymczasowo odwołane i przesunięte na inny termin, o czym na bieżąco będziemy informować na stronie internetowej szkoły: www.sp19.jaworzno.edu.pl

Pamiętajcie, przed wyjście domu sprawdźcie aktualne informacje na stronie szkoły!