13 października uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią wybrali się do Teatru Sztuk w Jaworznie na drugie z cyklu zajęcia teatralne prowadzone przez panią Katarzynę Pokutę. Spotkanie poświęcone było teatrowi lalek.
Uczniowie mieli okazję w przystępny i interesujący sposób poznać historię lalkowego teatru europejskiego i azjatyckiego. Najbardziej zaciekawił ich fakt, że ta bogata tradycja rozpoczęło się już sto lat przed naszą erą. Piątoklasiści usystematyzowali swoją wiedzę na temat różnych typów lalek. Z bliska mogli obejrzeć pacynki, kukiełkę, marionetkę, jawajkę, maskę oraz lalki cieniowe.
Największą, choć niełatwą do zrealizowania atrakcją, była animacja azjatyckiej lalki bunraku, w którą wcieliła się Nadia. Zadaniem dziewczynki było bezwładnie poddać się kolegom, którzy – poruszając jej głową, nogami i rękami – sprawili, że “lalka” przeszła kilka kroków.
Urozmaiceniem spotkania była projekcja ciekawych filmów ilustrujących oryginalne przykłady teatru lalkowego.