Święto Pieczonego Ziemniaka z Czerwonym Kapturkiem i angielską nutką

Jak co roku, jesienią, piekliśmy w SP 19 w Jeziorkach ziemniaki. Niezawodni rodzice naszych uczniów 4 października 2016 r. pod daszkiem – prowizorycznym, acz skutecznie chroniącym przed padającym obficie deszczem – upiekli 15 garnków tej smakowitej, tradycyjnej potrawy z naszego regionu. Wystarczyło dla wszystkich szkolnych głodomorków przełykających ślinkę, gdy tylko przez uchylone okna wdarł się dym z ogniska, ale zostało też coś na ząb dla zaproszonych gości. Zacznijmy jednak od początku…

Pani dyrektor – Liliana Sowisło w towarzystwie przew. Rady Rodziców – Beaty Woskowicz-Ślęzak oraz jej z-cy – Agaty Baran powitała gości, podkreślając, że gdyby nie zaangażowanie rodziców nie byłoby tegorocznej biesiady, ani też żadnej z wielu, wielu poprzednich. Następnie uczniowie klas starszych zaśpiewali rytmiczną piosenkę na dobry początek i przekazali pałeczkę młodszym kolegom. Od tego momentu motywem przewodnim spotkania była postać Czerwonego Kapturka w piosence i w tańcu zaprezentowanym przez przedszkolaków oraz w bajce wystawionej przez uczniów klasy 3 w języku angielskim. Ubrani na czerwono najmłodsi już samym swym pojawieniem się na scenie wywołali uśmiechy na twarzach widowni, a starsi zyskali uznanie za barwne stroje, grę sceniczną i świetny angielski. Po występach nadszedł czas na degustację, jak zwykle smacznych, pieczonych ziemniaków, kiszonego barszczu, przetworów z domowych spiżarni i ciast domowej roboty.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło stałych bywalców naszej corocznej imprezy. Byli wśród nich: naczelnik WE – Zbigniew Mika, dyr MZOPOW – Bogusława Śledzińska, dyr Przedszkola w Balinie – Jolanta Głowacz wraz z reprezentantem balińskich przedszkolaków, ks. proboszcz – Wiesław Jarząbek, prezes Oddz. ZNP- Henryka Stachańczyk, z-ca przew. MOZ NSZZ Solidarność – Krystyna Rygielska, emerytowane nauczycielki naszej szkoły – Stefania Balon, Stefania Kosowska, Rozalia Wierzbik.

Bardzo cieszymy się, że mimo niepogody i trudności, jaką stanowiło wejście po schodach, po raz kolejny biesiadowali z nami pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie wraz ze swoimi opiekunkami p. Małgosią i p. Bernadką. Tradycyjnie też zabrali oni pełne pudła domowych ciast (oczywiście upieczonych przez rodziców i nauczycieli) dla tych mieszkańców DPS-u, którym zdrowie i kondycja nie pozwoliły na wizytę w naszej szkole. Pozdrawiamy ich wszystkich serdecznie.

Dyrektor SP 19, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie i Przedszkolacy oraz ich Rodzice