Już w najbliższy piątek, 4 listopada, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 19 na dwie odsłony obserwacji astronomicznych odbywających się w ramach projektu “Nocne spotkania, czyli międzypokoleniowe obserwacje nieba” programu grantowego “Pomysły chroniące środowisko”.

W godzinach 11:00-13:00 zapraszamy przed budynek naszej szkoły. Każda osoba, która skorzysta z zaproszenia będzie miała możliwość poobserwowania przez teleskop z odpowiednim filtrem plam na Słońcu.

O godz. 17:00 zapraszamy na nocną część obserwacji. Spotkanie rozpoczniemy tradycyjnie w sali gimnastycznej naszej szkoły od krótkiego wykładu. Po prelekcji przejdziemy na miejsce obserwacji astronomicznych wśród pól i łąk. Na miejscu czekać na nas będą przygotowane teleskopy.

Na spotkanie zabieramy:

  • odzież i obuwie dostosowaną do warunków terenowych (nierówności ścieżek wśród pól) i atmosferycznych (zimne wieczory i rosa)
  • latarki
  • dobry humor
  • preparaty odstraszające komary i kleszcze

Polecamy również zabrać:

  • karimaty
  • termos z ciepłą herbatą
  • coś do zjedzenia

W razie niepogody spotkanie zostanie tymczasowo odwołane i przesunięte na inny termin, o czym na bieżąco będziemy informować na stronie internetowej szkoły: www.sp19.jaworzno.edu.pl

Pamiętajcie, przed wyjściem z domu sprawdźcie aktualne informacje na stronie szkoły!