4 listopada o godz. 17:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się najwytrwalsi miłośnicy nocnego nieba. Spotkanie rozpoczęliśmy od prelekcji dot. bliskiej nam planety Mars oraz zagadnienia zanieczyszczenia sztucznym światłem i jego wpływu na człowieka. Ze względu na niską temperaturę panującą na zewnątrz konkursowa część spotkania również odbyła się w budynku. Po rozdaniu nagród uczestnicy przeszli na miejsce obserwacji, gdzie czekały na nich teleskopy i część uczestników, która nie mogła wcześniej przyjść na prelekcję. Niestety okazało się, że mimo zapału organizatorów uczestnicy nie mogli prowadzić obserwacji astronomicznych, ponieważ całe niebo zasnuło się chmurami. Dało to jednak wspaniałą okazję do obserwacji zanieczyszczenia światłem nad Jaworznem, Libiążem i Chrzanowem.

Krótka prelekcja

Krótka prelekcja

Rywalizacja między grupami

Rywalizacja między grupami

Sprawdzenie odpowiedzi konkursowych

Sprawdzenie odpowiedzi konkursowych

20

Uczestnicy

21

Na miejscu obserwacji

22

Na miejscu obserwacji

Zanieczyszczenie światłem nad Jaworznem

Zanieczyszczenie światłem nad Jaworznem