29 listopada czwarto- i piątoklasiści wraz z p. P. Piechną i p. M. Szczepańską wybrali się do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl “Wakacje z duchami”.
Zaraz po odsłonięciu kurtyny zobaczyliśmy białą salę z rzędem krzeseł, na których siedzieli aktorzy. Wszyscy mieli na sobie czarno-białe ubrania. Za pomocą projektora na jasnej ścianie wyświetlony był napis: “Zjazd absolwentów piętnaście lat po maturze”. W czasie trwania spektaklu dekoracje niewiele się zmieniały. Wystarczyło jednak, że na ścianie zostało coś wyświetlone, a nastrój od razu się zmieniał. Napięcie wzbudzały migocące światła, które czasem gasły lub były skierowane tylko na bohaterów. W trakcie rozgrywanych później scen (które przedstawiały cudowne wspomnienia z wakacji sprzed piętnastu lat) główni bohaterowie byli ucharakteryzowani na nastolatków. Świetnie odgrywali swoje role, pięknie śpiewali i tańczyli.
Bardzo mnie zaskoczyły te wszystkie efekty świetlne i gra aktorów. Szczerze mówiąc, obawiałam się, że będzie to nudny spektakl ze scenografią w postaci małego tekturowego zameczka. Zamiast niego ujrzeliśmy kolorowe lasery oraz niby zwyczajne, ale jednak przykuwające uwagę stroje.

Zofia Zarzeczny, uczennica klasy V