16 marca odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym obserwacje nieba w ramach kółka astronomicznego. Spotkanie rozpoczęło się o 18:00 pod kościołem w Jeziorkach, skąd zabraliśmy sprzęt i udaliśmy się na Byczyńską Górkę. Rozłożyliśmy teleskop, karimaty, plecaki i rozpoczęliśmy przygotowywanie teleskopu do obserwacji. Na początku ciężko było nam zobaczyć cokolwiek, ponieważ chmury zasłały niebo. Na szczęście po kilku minutach mogliśmy już obserwować Wenus, która okazała się nie tyle świecącym punktem podobnym do gwiazdy, co cienkim “rogalikiem” podobnym do widoku Księżyca zaraz po nowiu. Pani Ania opowiedziała nam sporo informacji o tej planecie. Na zajęciach panowała miła atmosfera, śmialiśmy się i nikt się nie nudził. Już teraz czekamy na kolejne spotkanie. Było naprawdę super.

Magdalena Urban, klasa VI

IMG_7477

IMG_7476

IMG_7479
IMG_20170316_180930