W maju uczniów klasy drugiej odwiedzili niezwykli goście. Byli to pracownicy krakowskiego oddziału firmy Motorola Solutions. Motorola to firma międzynarodowa zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, czyli np. policji, straży pożarnej, wojska czy służb specjalnych. Jej pracownicy to przede wszystkim ludzie młodzi, otwarci na różne wyzwania, niekoniecznie związane bezpośrednio z pracą w ich firmie. Angażują się w wiele akcji o charakterze społecznym lub naukowym. Tym razem promowali wśród uczniów naszej szkoły naukę programowania i kodowania. Programowanie staje się dziś bardzo ważne na wszystkich poziomach kształcenia. Kształci umiejętność logicznego myślenia, uczy rozwiązywania problemów, kreatywności, pracy w zespole. Zachęcenie do niego przez pracowników wykorzystujących tą wiedzę w swojej pracy – jest więc dodatkowo motywujące do nauki. Najpierw drugoklasiści dowiedzieli się, co oznacza trudne słowo algorytm, a potem tworzyli własne algorytmy, dzięki którym mogli pokonać określoną trasę. Potem wszyscy przenieśli się do pracowni komputerowej, w której mogli przy wykorzystaniu dostępnych programów, rozpocząć przygodę z programowaniem. A że gości było aż siedmioro to nie było problemu z wykorzystaniem ich wiedzy do wyjaśniania i podpowiadania w razie problemów. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę firmowe gadżety. Spotkanie to wpisało się w akcję prowadzoną w szkole pod hasłem Uczymy się od naszych absolwentów, gdyż jednym z gości była absolwentka Dorota Sternalska.