1 czerwca, w Dzień Dziecka, społeczność “19” włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą pn. “Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowaną przez redakcję miesięcznika “Biblioteka w Szkole”. Punktualnie o 10:00 przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wychowanków usiedli na przyszkolnym trawniku, by pobić zeszłoroczny rekord masowego czytania. Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę i “w tak pięknych okolicznościach natury” – w słoneczku lub w cieniu (co kto woli) – zatopił się w jej lekturze.
Zgromadzonych przywitała oraz krótko przybliżała cel akcji jej szkolna koordynatorka – p. E. Gajda-Migacz. Imprezie towarzyszyły występy uczniów. Piątoklasiści – pod czujnym okiem p. E. Gajdy-Migacz – zaprezentowali się w pokazie wokalno-tanecznym. Zaś Julia z kl. VI dała krótki popis gitarowy. Z kolei szkolna grupa teatralna “Budka suflera” pod przewodnictwem p. P. Piechny zaprezentowała przegląd kabaretowy. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji pobawili się książkami – zrobili z nich daszki na głowę oraz chwycili się… (nie, nie za ręce!) za książki!
To był udany, wesoły i bardzo… zaczytany Dzień Dziecka 🙂