14 października klasa druga wyruszyła na kolejny rajd, którego trasa prowadziła przez trzy dzielnice Jaworzna: Bory, Byczynę i Jeziorki.
Wędrując leśnymi ścieżkami, byliśmy pod wrażeniem piękna jesiennych kolorów. Z pomocą leśnika, p. Piotra Worwy, zgłębialiśmy tajemnice przyrody. Widzieliśmy tropy jelenia i sarny, słyszeliśmy skrzeczenie sójki. W drodze odpoczywaliśmy przy źródełku potoku Byczynka w Smużynie i przy Bagienku w Jeziorkach. Na zakończenie rajdu czekały na nas niespodzianki: po pierwsze – nie piekliśmy kiełbasek jak zwykle, tylko zajadaliśmy się pieczonymi ziemniakami; po drugie – mogliśmy do woli wybiegać się po dużym ogrodzie naszego kolegi, Sławka; po trzecie – pani dyrektor swym pięknym śpiewem i grą na gitarze umiliła nam czas spędzony przy ognisku.
Tradycyjnie już dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu rajdu p. Piotrowi Worwie. Szczególne podziękowania kierujemy do pp. Lidii i Mariusza Zelechów za ugoszczenie nas w swym pięknym ogrodzie i przygotowanie przepysznych pieczonych.

uczniowie klasy II z wychowawcą