W całej Polsce, także w Jaworznie w naszej Szkole, punktualnie o 12.00 rozpoczęło się bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Po raz piąty akcję organizuje Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W bicie rekordu włączyli się uczniowie jaworznickich szkół.
Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Przed rozpoczęciem bicia rekordu uczniowie przeszli szkolenia, jak prawidłowo powinno udzielać się pierwszej pomocy.

Po raz pierwszy do wspólnego bicia rekordu włączyli się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Jeziorkach.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy konieczne będzie udzielenie komuś pierwszej pomocy. Taka sytuacja może nas sparaliżować, jednak mając odpowiednią wiedzę, możemy uratować komuś życie. Uczniowie pomysł organizacji takich zajęć oceniają bardzo pozytywnie. Dzięki temu mogą nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć i wdechów na fantomach.

W 2016 w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. Ile będzie w tym roku? Mamy nadzieję, że ta liczba się powiększy.

rekord-pierwsza-pomoc-1-1024x556