13 i 27 października uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wykładach geografa Muzeum Miasta Jaworzna, pana Piotra Burczego, które odbyły się w pobliskim klubie Kasztan.
Pierwsza prezentacja – Jaworzno na starych mapach – pozwoliła młodzieży spojrzeć na swoje miasto oczami dociekliwych detektywów i dostrzec różnice między jego współczesnym wyglądem a tym sprzed wielu, wielu lat. Drugi referat – zatytułowany Góra Grodzisko. Czy Jaworzno miało swój zamek? – przybliżył odległą historię miejsca położonego zaledwie kilka kilometrów od naszej szkoły.
Prelekcje geografa uzmysłowiły uczniom, że najbliższa okolica – miasto, a nawet dzielnica – może kryć w sobie wiele tajemnic, które z pewnością warto zgłębiać.

Wykłady pana P. Burczego – byłego ucznia 19 – wspaniale wpisały się w szkolny projekt Uczymy się od naszych Absolwentów. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i dające wiele do myślenia spotkania.