Halloween to zwyczaj najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Uczniowie naszej szkoły, w ramach poznawania kultury innych narodów, postanowili bliżej przyjrzeć się temu obyczajowi.
W związku z tym 30 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. M. Szczepańską, zorganizował apel poświęcony tematyce halloweenowej. Podczas spotkania w sali gimnastycznej przeprowadzono konkurs na najlepszy straszny strój. A jurorzy, złożeni z nauczycieli i uczniów, musieli podjąć niełatwą decyzję przy wyborze tylko jednego ucznia.

W drugiej części apelu nauczyciele bibliotekarze – p. A. Ziętara i p. M. Chudzikiewicz – w nawiązaniu do literatury poświęconej czarom, przeprowadzili konkurs na najciekawszą sztuczkę magiczną. Uczniowie wykazali się tu dużą pomysłowością i umiejętnościami iluzjonistycznymi, prezentując m.in. sztuczki karciane. Jak oni to zrobili, że udało im się wszystkich wywieść w pole? To wiedzą już tylko oni, młodzi magicy…

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i doceniamy ogromną kreatywność i zaangażowanie. Brawo!