10 listopada, w przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy V – pod kierunkiem p. P. Piechny i p. E. Gajdy-Migacz – zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.

Przystępny wykład prezentujący dzieje naszego kraju od 1772 do 1918 roku przepleciony został pieśniami patriotycznymi, wierszami oraz krótkimi scenkami. Akademia pozwoliła społeczności szkolnej nie tylko odświeżyć najważniejsze wiadomości z historii Polski, ale też poczuć klimat zbliżającego się święta.

Oprócz uroczystości szkolnych, na zaproszenie Klubu Kasztan,  złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem pacyfikacji leśniczówki w Jeziorkach. W wydarzeniu wzięły udział zuchy pod opieką druhny Małgorzaty Chudzikiewicz i Katarzyny Maj a przedstawiciele klas wraz z dyrektorem uczestniczyli w krótkiej uroczystości podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.
Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Magdaleny Szczepańskiej wziął też udział w uroczystościach miejskich. Poczet sztandarowy tworzyli Bartek Zelech, Iga Dubiel  i Paulina Jarosińska.
Złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości oddając hołd wszystkim walczącym o wolną Polskę.