15 listopada uczniowie klas V-VI wraz z wychowawczyniami udali się do Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na spektakl “Mity” w wykonaniu artystów Teatru Współczesnego w Krakowie.
Główny bohater sztuki, Mietek, jest uczniem, który musi przyswoić sobie najważniejsze motywy z mitologii greckiej, ale zupełnie nie ma na to ochoty. Dlatego też jego nauczycielka, koledzy z klasy i woźny postanawiają wcielić się w mityczne postaci i odegrać przed nim prawdziwy spektakl. Kiedy Mietek budzi się ze snu, w który zapadł znużony lekturą mitów, spotyka się m.in. z Heraklesem, Ariadną i Prometeuszem, którzy opowiadają mu o swoich przygodach. Chłopak, sądząc, że przeniósł się w czasie o kilka tysięcy lat wstecz, wczuwa się w problemy poznanych bohaterów i stara się im pomóc, jednocześnie przyswajając całą niezbędną wiedzę.
Spektakl pozwolił nie tylko Mietkowi, ale też widzom utrwalić główne motywy, pojęcia i frazeologizmy związane z mitologią. A wszystko to w bardzo przystępny sposób – dzięki wartkiej, zabawnej akcji, bliskiemu młodzieży językowi i nowoczesnej muzyce.