Uśmiechnij się, jesteś wśród przyjaciół…” – pod takim hasłem uczniowie klasy IV przywitali swoich młodszych kolegów i koleżanki na uroczystości pasowania na ucznia która odbyła się 27 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 19. Honorowym gościem uroczystości był p. Mariusz Burczy, radny Rady Miejskiej w Jaworznie.

Dzieci, na co dzień uśmiechnięte i żywiołowe, w tym dniu były poważne i mocno przeżywały swój pierwszy szkolny występ. Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni klasy I – p. Anna Rozmus. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Rozpoczęli swój występ reprezentacyjnym tańcem – polonezem. Następnie każdy z występujących recytował wiersze. Przerywnik stanowiły wesołe piosenki, które pierwszoklasiści śpiewali pełną piersią.

Po występie przed rodzicami, zaproszonymi gośćmi, uczniami klas starszych i ich wychowawcami uczniowie złożyli przysięgę. Pani dyrektor pasowała każdego z nich na ucznia Szkoły Podstawowej nr 19. W tym uroczystym dniu tego zaszczytu dostąpiło 18 uczniów.

Program imprezy zakończył się słowami pani dyrektor, która serdecznie i ciepło życzyła rodzicom i ich pociechom sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice smakołyki. Po oficjalnej części uroczystości rodzice zaprosili uczniów i nauczycieli na wspaniały, słodki poczęstunek.