4 i 5 grudnia odbył się na terenie naszej placówki szkolny konkurs ekologiczny “Jeden z dziesięciu”.

Konkurs zgodnie ze swoją nazwą miał formułę zaczerpniętą z popularnego teleturnieju telewizyjnego. Uczestnicy wykazali się wykazali się przed publicznością złożoną z uczniów naszej szkoły wiedzą z zakresu podstawowych informacji dot. TAURON EKOENERGIA, który był sponsorem naszej nowej Sali Przyrody Taurona oraz wybranych zagadnień ekologicznych takich jak: zapobieganie skutkom działalności człowieka w środowisku przyrodniczym, znaczenie środowiska naturalnego dla zdrowia człowieka, las, woda, powietrze – znaczenie, zanieczyszczanie i ich ochrona, rola segregacji odpadów i wtórnego ich wykorzystania, styl życia przyjazny środowisku – zasady postępowania ekologicznego, efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze (podstawowe informacje) oraz zmiany klimatyczne.

Najszerszą wiedzą z ww. zakresu wykazali się:

Szymon Cichoń- miejsce I

Joanna Golonek- miejsce II

Błażej Szlachta- miejsce III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy ekologicznej.

Uczestnicy konkursu

Uczestnicy konkursu

Drugi dzień zmagań

Drugi dzień zmagań

Etap III- trójka najlepszych

Etap III- trójka najlepszych

Rozdanie upominków wszystkim uczestnikom

Rozdanie upominków wszystkim uczestnikom

Zwycięzca konkursu

Zwycięzca konkursu

II miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce

Trójka najlepszych po wręczeniu nagród

Trójka najlepszych po wręczeniu nagród