Naszą Szkołę odwiedził specjalny gość. Były reprezentant Polski w siatkarskiej drużynie, Marcin Prus.

Była to niezwykłą atrakcją dla naszych uczniów, którzy mieli okazję wysłuchać historii związanej z karierą tego wybitnego sportowca.

Marcin Prus, ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, spotkał się 9 stycznia, z uczniami Szkoły Podstawowej nr 19.  Promował zdrowy styl życia, mówił o pasji do sportu, wzajemnym szacunku i o tym jak osiągnąć sukces.

Marcin Prus to były reprezentant Polski w siatkówce, który z biało-czerwonym orzełkiem na piersi rozegrał niemal sto spotkań, został mistrzem Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. Obecnie jest ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, czyli inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która ma na celu wspólne działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce. Ich efektem ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki.

Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za miłą i serdeczną wizytę, która pozostanie w pamięci naszych uczniów.