Listopad w bibliotece szkolnej przebiegał pod znakiem Harre’go Pottera. W październiku ogłoszone zostały 3 konkursy zainspirowane serią książek J.K. Rowling:

• konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Czarodziejskie insygnia”

• konkurs pt. „Jestem czarodziejem” na najlepiej przemyślaną, przygotowaną i zaprezentowaną sztuczkę magiczną,

• konkurs literacki – Magia Harre’go Pottera- na podstawie tomu „Harry Potter i kamień filozoficzny”.

Czarodziejskie insygnia”

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przedmiotu – symbolu czarodziejskich zdolności:

• różdżki,
  • miotły czarownicy,
  • czarodziejskiej kuli,
  • amuletu,
  • talizmanu itp.

W ocenie prac komisja brała pod uwagę oryginalny pomysł i estetykę wykonania. Komisja w składzie: pani M. Szczepańska, A. Ziętara, M. Chudzikiewicz nagrodziła 3 prace:

I miejsce- Oliwia Szuster kl. II

II miejsce – Maks Ryczek kl. II

III miejsce – Amelia Dubiel kl. III

Jestem czarodziejem”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VII. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie na forum szkoły magicznej sztuczki.

Prezentacje magicznych pokazów oceniali widzowie i komisja, biorąc pod uwagę:

• pomysł,

• przygotowanie

• efektowność pokazu.

Wśród odważnych adeptów sztuk magicznych najlepsi okazali się:

Jakub Stroński kl. VII

Maja Jurkowska kl. III

Joanna Golonek kl. VII

Zostali oni nagrodzeni słodkimi niespodziankami. Zwycięzca otrzymał całą torbę słodkości.

Magia Harre’go Pottera”

24 listopada odbył się konkurs literacki Magia Harre’go Pottera. Fanów książki nie trzeba było specjalnie zachęcać. Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie klas IV-VII. Uczestnicy odpowiadali w czasie dwugodzinnego testu na zróżnicowane, trudne i bardzo szczegółowe pytania dotyczące treści książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” Duża część z nich wykazała się bardzo dobrą znajomością lektury. Jury w składzie: A. Sobula, A. Ziętara i M Chudzikiewicz wyłoniło najlepszych:

I miejsce Joanna Golonek

II miejsce (ex aequo) Jakub Stroński i Aleksander Jóźwik.

Dla fanów literatury fantasy najlepszą nagrodą oczywiście były książki z tej kategorii.