10 marca wyruszyliśmy na kolejny rajd pieszy, którego trasa prowadziła od leśniczówki w Kroczymiechu do Grobli w Chrzanowie. Wędrując leśnymi ścieżkami, doszliśmy do pomnika partyzantów w Libiążu, gdzie poznaliśmy tragiczną historię oddziału partyzantów zamordowanych przez Niemców.
Chociaż trwa jeszcze kalendarzowa zima, dopisała nam iście wiosenna pogoda. Zaobserwowaliśmy niezbitą oznakę zbliżającej się wiosny – motyla cytrynka. Podczas wędrówki poznaliśmy wiele nowych ciekawostek przyrodniczych. Pan Piotr Worwa pokazał nam i objaśnił, co to jest wysiadka i nęcisko. W trakcie marszu najlepszą zabawą dla wszystkich chłopaków było rozbijanie kijami kruchego lodu na zamarzniętych jeszcze kałużach.
Tradycyjnie już na zakończenie rajdu piekliśmy kiełbaski na ognisku.
Za pomoc w zorganizowaniu rajdu dziękujemy panu Piotrowi Worwie.

uczniowie klasy II z wychowawcą