15 marca w Muzeum Miasta Jaworzna odbyła się IX edycja konkursu “Z dziejów mojego miasta”. Punktualnie o 10:00 na miejscu stawił się siódmoklasista Aleksander Jóźwik pod opieką swojej nauczycielki historii, Pauliny Piechny.
45-minutowy test konkursowy okazał się prawdziwą łamigłówką, na której można było połamać sobie zęby. Podać datę dzienną nadania praw miejskich Jaworznu to bułka z masłem! Ale rozpoznać na zdjęciu budynki, których dziś w naszym mieście już nie ma – to dopiero sztuka… Całe szczęście, że Olek tę trudną sztukę pojął 🙂
Otóż, z ogromną przyjemnością informujemy, że Aleksander Jóźwik uzyskał 49 punktów na 50 możliwych i został zwycięzcą IX edycji konkursu historycznego “Z dziejów mojego miasta”. Olku, serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

Więcej o konkursie, w tym krótki wywiad z Olkiem, możecie znaleźć tu.