4 kwietnia grupa przedszkolna „Pszczółek” oraz uczniowie klasy II wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Urszulą Kępka, która jest przedszkolanką, a jednocześnie od 2011 roku współpracuje z Biblioteką Miejską w Jaworznie. Pani Urszula to autorka wierszy dla dzieci. Niedawno wydała swoją pierwszą książkę “Mania i Frania”.
Nasz gość przywitał nas wierszem o wiośnie, a następnie opowiedział nam o początkach swego pisania. Pani Urszula tworzyła i gromadziła wiersze przez wiele lat. Zależało jej, aby zadbać o piękne ilustracje do utworów, gdyż jako osoba pracująca z dziećmi, doskonale wie, jak trudno jest je zainteresować poezją. Wspaniałe ilustracje do książki stworzył brat autorki. Na koniec spotkania pani Urszula zaśpiewała dla dzieci swój wiersz “Mruczanki, kołysanki”.
Bardzo dziękujemy pani Ani Sobuli z Biblioteki Miejskiej za zorganizowanie spotkania, a pani Urszuli serdecznie dziękujemy za ciekawe i humorystyczne zainteresowanie wierszami naszych milusińskich i życzymy powstania kolejnej fantastycznej książki.