Artysta musi posiadać wszechstronną wiedzę…
30 kwietnia uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z prof. dr. hab. ASP w Katowicach p. Adamem Pociechą oraz jego małżonką p. Reginą Furman. W trakcie zajęć zostały poruszone zagadnienia związane z grafiką, a w szczególności różnice dotyczące powstawania miedziorytów, drzeworytów.

Nie obyło się bez zajęć praktycznych, w trakcie których każdy z uczniów mógł przy pomocy profesjonalnego rylca tworzyć dzieło na pleksi.

Okazało się, że zajęcie pozornie proste wymaga cierpliwości, rzetelności i uwagi. Profesor wielokrotnie odwoływał się do wiedzy matematycznej i humanistycznej, więc wniosek nasuwa się sam, że aby zostać artystą, nie wystarczy tylko pięknie malować, rzeźbić, ale trzeba posiadać gruntowną wiedzę.