28 kwietnia razem z rodzicami i rodzeństwem wyruszyliśmy na rajd po Pustyni Błędowskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy w Kluczach w punkcie widokowym na wzgórzu Czubatka (382 m n.p.m.), skąd mogliśmy zobaczyć całą pustynię jak na dłoni. A skąd się wzięły w tym miejscu pustynne piaski, uznawane za unikat na skalę Europy? O tym opowiedziała nam pani Bogusia – przewodniczka z Klucz. Otóż diabeł chciał zasypać olkuskie kopalnie srebra. Lecąc z workiem piasku, rozdarł go o wieżę kościoła i tak wysypał polską pustynię. Pustynia Błędowska mierzy ok. 10 km długości i 4 km szerokości. Podczas I i II wojny światowej była wykorzystywana jako poligon. Po przejściu pustyni żółtym szlakiem pojechaliśmy na miejsce widokowe w Dąbrówce Chechle naprzeciwko Czubatki. W ten sposób mieliśmy okazję zobaczyć całą pustynię z dwóch przeciwległych stron. Tradycyjnie już, ku radości wszystkich uczestników, zakończyliśmy rajd wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku na Cezarówce Górnej.

Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy pani przewodnik Bogusi, pani Małgosi Chudzikiewicz i panu Piotrowi Worwie.

uczniowie klasy II z wychowawcą