7 maja uczniowie klas IV-VI – pod opieką p. S. Kozub-Matysik, p. M. Szczepańskiej, p. M. Jakóbik-Głowacz i p. P. Piechny – wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu był spektakl Ania z Zielonego Wzgórza w teatrze Groteska. Uczniowie mieli przyjemność zapoznać się z ciekawą, nowatorską, pełną humoru, śpiewu i tańca adaptacją słynnej powieści Lucy Maud Montgomery. Po wyjściu z teatru młodzież niespiesznym krokiem udała się w okolice rynku, gdzie mogła odpocząć i posilić się smakołykami. Dodajmy, że trzeba było nabrać niemało sił, bo na uczestników wycieczki czekała prawdziwa podróż w czasie… aż do średniowiecza. A to wszystko dzięki wizycie w Podziemiach Rynku Głównego. Uczniowie nie tylko poznali ciekawostki związane z życiem w dawnym Krakowie, ale mogli też poczuć (również dosłownie) jego niepowtarzalny klimat.

Zmęczeni, lecz zadowoleni, pełni wrażeń (i zakupionych pamiątek) w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Jaworzna. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki!