Co roku jesienią na polach płoną ogniska po wykopaniu i pieczeniu ziemniaków. Podobnie w szkole podstawowej w Jeziorkach 12 października zapłonęło ognisko, aby – jak zawsze wspólnie – uczniowie oraz obecni i byli pracownicy naszej szkoły mogli świętować zbliżający się Dzień komisji Edukacji Narodowej, a przy okazji skosztować pysznych pieczonych.

Tym razem nie było to jednak takie proste. Wprawdzie niezawodni rodzice naszych uczniów przygotowali i upiekli – wspólnie z panem konserwatorem – kilkanaście garnków tego tradycyjnego przysmaku z naszego regionu, ale żeby można było w pełni cieszyć się smakiem tego rarytasu, każda klasa, grupa przedszkolna, a także pracownicy szkoły zebrani wokół ogniska musieli swój gar wykupić. Ceną była ładnie zaśpiewana piosenka. Po raz kolejny okazało się, że w pełni możemy liczyć na członków naszej szkolnej społeczności – bez najmniejszego zająknięcia wszyscy podjęli się tego zadania i po chwili śpiewali wybrane przez siebie piosenki, wspomagani przez panią dyrektor Kingę Jędrzejek, akompaniującą im na gitarze. Można było usłyszeć popularne piosenki harcerskie, utwory dla przedszkolaków, ale także przeróbki piosenek słyszanych na co dzień w radiu. Sędziami decydującymi, czy dana klasa lub grupa należycie wywiązała się ze swojego zadania, byli ci, dzięki którym te ziemniaki zostały upieczone. Okazali się oni jednak bardzo wyrozumiali w swoich ocenach i po chwili zapach pieczonek wypełniał każdą salę i kolejne klasy mogły delektować się ich smakiem.

Bardzo cieszymy się, że jak zawsze podczas tego święta mogliśmy liczyć na pomoc rodziców naszych uczniów, ale także na obecność tych pracowników naszej szkoły, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę. Serdecznie wszystkim za to dziękujemy.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie SP 19