Dwoma jesiennymi rajdami zainaugurowaliśmy trzeci już z kolei rok działalności klasowego koła turystycznego.

Pierwszy rajd odbył się 29 września i prowadził trasą z Cezarówki Górnej przez piaskownię w Koźminie w kierunku stawu koło leśniczówki w Jeziorkach. Wędrując leśnymi drogami, zbieraliśmy grzyby oraz obserwowaliśmy warstwową budowę lasu. Pan Piotr Worwa, nasz klasowy przewodnik, pokazywał nam różne ciekawe rośliny. Rajd zakończył się w ogrodzie państwa Zelechów pysznymi pieczonymi ziemniakami.

Drugi rajd jesienny miał miejsce 20 października i prowadził ścieżkami zrekultywowanego terenu piaskowni w Szczakowej. Dowiedzieliśmy się, że była to największa w Europie kopalnia piasku podsadzkowego, którego głównym odbiorcą były kopalnie węgla. Pan Piotr pokazywał nam liczne ślady szkodliwej działalności bobrów, obecnych na tym terenie. Na zakończenie rajdu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

Za pomoc w zorganizowaniu obu rajdów dziękujemy panu Piotrowi Worwie.

Państwu Lidii i Mariuszowi Zelechom dziękujemy za gościnę i przygotowanie pieczonych.

uczniowie klasy III z wychowawcą