14.11.2018 r.

Lektury nie takie straszne

Na lekcji języka polskiego klasy VI i VII zapoznały się z twórczością Agaty Christie, najbardziej znanej na świecie pisarki kryminałów oraz najlepiej sprzedającej się autorki wszech czasów. Krótka prezentacja przybliżyła młodym czytelnikom życiorys Agaty Christie i jej pisarskie osiągnięcia.

Uwaga uczniów skierowana została szczególnie na jedną z książek tej pisarki, która jest obecnie w kanonie lektur szkolnych pt. „I nie było już nikogo”. Treść tej książki miała zainspirować uczniów do podjęcia wysiłku rozwikłania trudnej zagadki detektywistycznej. Obie klasy poradziły sobie świetnie z tym zadaniem mając przy tym całkiem fajną zabawę.

zdjęcie agata Christie

20.11.2018 r.

Awantura o cukierki

Takim słodkim tytułem został określony konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III na temat twórczości Jana Brzechwy. Konkurs ten ogłoszony jeszcze był pod drugim tytułem: „Zwierzęta Brzechwy”, ponieważ wymagał on od uczestników znajomości wierszy Jana Brzechwy, których bohaterami są zwierzęta. To wyzwanie uczniowie klas I-III potraktowali bardzo poważnie i na konkursie wykazali się doskonałą wiedzą na temat treści wierszy. Wiedzieli, że walczą o wysoką stawkę. Od tego, ile umieją zależała wysokość nagrody, czyli ilość wygranych cukierków.

Wyniki :

I miejsce ex aequo – klasa I i III

II miejsce – klasa II

Podczas wręczania dyplomów i nagród ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego pod tym samym tytułem co konkurs czytelniczy. W tej rywalizacji wyraźnie najlepsi okazali się uczniowie II klasy, chociaż wysoki poziom wielu prac nie ułatwiał komisji podjęcia decyzji w sprawie ich oceny.

Wyniki:

I miejsce – Sara Otrębska

II miejsce ex aequo- Katarzyna Ślęzak, Maksymilian Ryczek, Agata Dąbrzalska

wyróżnienia – Laura Szkółka, Filip Kramarczyk, Szymon Palka, Julia Michalska, Patryk Kapcia, Maja Dulowska, Milena Dębska.