30 listopada – z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – w Teatrze Sztuk odbyły się obchody Dnia Pamięci. Uroczystość ta ma przypominać młodzieży o wydarzeniach z 1 grudnia 1943 roku, jakie miały miejsce w naszym mieście.

Na widowni centrum kultury pojawili się uczniowie z wielu szkół. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy VIII, Aleksander Jóźwik, który odebrał dyplom i nagrodę za zdobycie II miejsca w Miejskim Konkursie Historycznym “Witam Cię, Polsko!” oraz uczennice klasy VII, Nadia Pieczara i Zofia Zarzeczny – harcerki, które po uroczystości złożyły kwiaty i zapaliły znicz na grobie żołnierzy AK na Cmentarzu Pechnickim.

Przemówienie prezesa SPAK oraz program artystyczny zaprezentowany przez uczniów LO I wprowadziły zebranych w nastrój powagi i zadumy. To była wspaniała lekcja historii naszej “małej ojczyzny”.