7 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w klubie Kasztan. Mikołajkowy spektakl dla dzieci, oparty na motywach bajki Pchła Szachrajka autorstwa Jana Brzechwy, został zaprezentowany przez teatr klubu Niko.
Pchła Szachrajka to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego dzieci odbyły wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przeniosła widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiły, że widzowie bawili się fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, bohaterka przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne przedstawienie i żywa gra aktorów sprawiły, że najmłodsi widzowie pokochali teatr i zapoznali się z najlepszą literaturą dziecięcą.
Na zakończenie spektaklu dzieci otrzymały od Mikołaja upominki: opaskę –  świecące rogi renifera i słodycze.

Przedszkolaki i uczniowie powrócili do szkoły pełni głębokich przeżyć. Chętnie podzielą się wrażeniami ze spektaklu i spotkaniem ze św. Mikołajem ze szkolnymi kolegami i koleżankami.