20.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie odbyła się druga gala rozdania nagród Miejskiego Konkursu Plastycznego Symbole Jaworzna pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. Wśród przybyłych gości byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler, Radna Rady Miejskiej Teresa Kondoszek, nauczyciele, rodzice oraz laureaci konkursu. Przed rozdaniem nagród uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przybliżyli uczestnikom gali kilka ważnych informacji na temat historii Jaworzna. Przypomnieli również, w krótkiej scence teatralnej, legendę naszego miasta.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej symbole Jaworzna albo miejsce lub obiekt znajdujący się obecnie na terenie miasta. Na konkurs wpłynęło 166 prac z 18 szkół podstawowych. Ocena prac jury była trudnym zadaniem, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Wśród licznych laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Uczennica klasy II, Sara Otrębska zdobyła II miejsce. Wykonała techniką collage ciekawą i malowniczą pracę przedstawiającą herb Jaworzna. W tym konkursie uczestniczyła również uczennica klasy I Maja Jarosińska zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów!