Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena.

W tym właśnie dniu nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie o przygodach zajączka szukającego przyjaciół, które dla młodszych kolegów przygotowały uczennice klasy III. Dowiedzieli się, że najlepszym i niezawodnym przyjacielem każdego jest książka. Następnie wykazali się znajomością zasad korzystania ze szkolnego księgozbioru, umiejętnością czytania nawet bardzo trudnych zdań, poprawili błędy w tytułach bajek i wierszy. Wszyscy zgodnie przyrzekli, że będą często korzystać z księgozbioru naszej biblioteki.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom i piękną kolorową bajeczkę.