8.05.2019 r. odwiedził grupy przedszkolne wyjątkowy gość – Strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, Pan Łukasz Baca.
W trakcie spotkania Pan Łukasz zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową, koniecznością przestrzegania zakazów oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa w czasie pożaru lub wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną. Gość uświadomił przedszkolakom, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Zdarza się również, że proszeni są o zdejmowanie kotów z drzew czy pomoc w opanowaniu zalanych piwnic. Przedszkolaki utrwaliły numer alarmowy oraz przećwiczyły, jak poprawnie wezwać pomoc. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Strażak  zaprezentował wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Podopieczni z wielką radością ubrały swoją panią w nomex (specjalne ubranie strażackie). Wielką niespodzianką był przyjazd wozu strażackiego, przedszkolaki lały wodę z prądownicy oraz oglądały pokaz kurtyny wodnej.
Spotkanie zakończyło się piosenką, pamiątkowym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem.
Panie Łukaszu, serdecznie dziękujemy za wizytę. Była ona dla naszych wychowanków wartościową lekcją obywatelską, a przy okazji wspaniałą zabawą. Liczymy na kolejne spotkania.
wychowawczyni oddziału przedszkolnego
Ksenia Załuska