Witaj Majowa Jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj, Trzeci Maj,
U Polaków błogi raj!

10 maja uczestnicy szkolnej grupy teatralnej – wspierani przez czwartoklasistów – zaprezentowali krótki program artystyczny nawiązujący do Święta Narodowego Trzeciego Maja.

“Duch Historii”, który tego dnia odwiedził szkolną scenę, przypomniał widzom najważniejsze wydarzenia z 1791 roku. Zaś przywołani przez niego bohaterowie – król Staś, Hugo Kołłątaj, Stanisław Małachowski i Ignacy Potocki – wprowadzili nas w nastrój tamtych czasów. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem słynnego “Mazurka Trzeciego Maja”.

 

Uczestnicy grupy teatralnej wraz z opiekunem serdecznie dziękują niezawodnemu ósmoklasiście Kubie za nagłośnienie akademii.