Z inicjatywy pani dyrektor Kingi Jędrzejek z ogromnym entuzjazmem i pełni pozytywnej energii włączyliśmy się w ogólnopolską akcję “Szkoła do hymnu”.

8 listopada na czwartej lekcji przedszkolacy i uczniowie ubrani w odświętne stroje apelowe spotkali się ze swoimi nauczycielami na szkolnym korytarzu, by przypomnieć sobie, jakie święto obchodzić będziemy 11 listopada. Ósmoklasiści przypomnieli młodszym kolegom tekst czterech zwrotek “Mazurka Dąbrowskiego” oraz zasady obowiązujące podczas jego wykonywania. Następnie, dokładnie o godzinie 11:11, cała społeczność szkolna z dumą i radością zaśpiewała hymn narodowy, łącząc się symbolicznie z rówieśnikami z polskich szkół w kraju i za granicą.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej inicjatywy.

w imieniu wychowanków SP 19

ósmoklasiści