Z okazji Dnia Górnika gościliśmy w naszym przedszkolu górnika – pana Sebastiana Kaszubę. Gość opowiedział dzieciom, w jaki sposób wydobywa się węgiel. Projekcja filmu oraz przyniesione przez górnika elementy wyposażenia stroju (hełm z lampką, aparat wspomagający oddychanie w przypadku wybuchu metanu) pozwoliły zrozumieć dzieciom, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górników. Gość przybył na spotkanie w stroju galowym, dlatego przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi i czapce górniczej. Pan Sebastian wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę „W kopalni” i wraz z wychowawczyniami serdecznie podziękowały za wizytę. Pan Sebastian wręczył każdemu przedszkolakowi upominek.

Z kolei 6 grudnia w przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Jak ważny to dla wszystkich dzieci dzień, świadczy 100% frekwencja podczas spotkania. Przedszkolaki powitały gościa radośnie odśpiewaną piosenką „Przyjedź, do nas Mikołaju” oraz wspólną recytacją wierszy. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Każdy przedszkolak został uwieczniony na wspólnym zdjęciu z Mikołajem. Wizyta Mikołaja wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.