Byliśmy żołnierzami
Gdy w objęcia śmierci ciskały nas kule
Pośród dymu błysków
I krwawej zamieci wichury
Trzymając sztandar swój świetlisty
Wstawaliśmy ginąc
Na ziemi ojczystej
(…)

/Robert Olszewski/

28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji przypadającego na 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Ósmoklasistki przygotowały krótki rys dotyczący najważniejszych wydarzeń z polskiej historii XX wieku. Swoim odczytem uświadomiły młodszym kolegom, kogo nazywa się żołnierzami wyklętymi i na czym polegała ich działalność. Przypomniały również, kiedy ustanowiono poświęcone im święto.

Wystąpienie ósmoklasistek zobrazowały portrety kilkanaściorga żołnierzy niezłomnych, które na tę szkolną uroczystość udostępniła Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.