Byliśmy żołnierzami
Gdy w objęcia śmierci ciskały nas kule
Pośród dymu błysków
I krwawej zamieci wichury
Trzymając sztandar swój świetlisty
Wstawaliśmy ginąc
Na ziemi ojczystej (…)
/Robert Olszewski/
28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji przypadającego na 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Ósmoklasistki przygotowały krótki rys dotyczący najważniejszych wydarzeń z polskiej historii XX wieku. Swoim odczytem uświadomiły młodszym kolegom, kogo nazywa się żołnierzami wyklętymi i na czym polegała ich działalność. Przypomniały również, kiedy ustanowiono poświęcone im święto.
Wystąpienie ósmoklasistek zobrazowały portrety kilkanaściorga żołnierzy niezłomnych, które na tę szkolną uroczystość udostępniła Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.
- Uczennice klasy ósmej odczytują rys historyczny
- Uczniowie klas starszych prezentują portrety żołnierzy wyklętych









