11 maja uczniowie biorący udział w Wielkiej Lidze Czytelników przystąpili do pisania testu kwalifikacyjnego do III etapu konkursu. Test miał formę quizu uzupełnianego online. Odbywał się w dwóch grupach wiekowych:

grupa I – uczniowie klas 1-4 na podstawie książki J. Bednarek “Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”,

grupa II – uczniowie klas 5-8 na podstawie książki J. Flanagana “Zwiadowcy. Płonący most.”

Warunkiem zakwalifikowania się do etapu powiatowego było zdobycie minimum 80% punktów.

Zwycięsko z tej tury zmagań czytelniczych wyszła czwórka naszych uczennic:

Maja Jarosińska z kl.2,

Oliwia Kita z kl.2,

Zosia Zarzeczny z kl.8,

Nadia Pieczara z kl.8.

28.05 2020 r. przystąpią one do ostatniego etapu – mistrzostw powiatu. Teraz przygotowują się, czytając nowe książki wybrane dla nich przez organizatorów konkursu.

Cały czas w zmaganiach wspierają ich rodzice, a koledzy, koleżanki i nauczyciele trzymają kciuki!