Co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Tradycje tego święta sięgają końca XX wieku. We wszystkich szkołach planowane są w tym czasie różne wydarzenia czytelnicze. My w tym roku zaproponowaliśmy uczniom formę obchodów bardziej luźną, wymagającą od nich kreatywności, chociaż mającą charakter rywalizacji pomiędzy klasami.
Uczniowie młodsi (klas 1-3) przygotowywali lekturowe picturebooki. Klasy starsze (4-8) tworzyły lekturowe żywe obrazy. Efekty pracy oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Kinga Jędrzejek, pani Paulina Piechna i pani Anna Orlik- Zastępa. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone na stronach Librusa, a zwycięskie klasy – 1, 4 i 5 – zostały nagrodzone słodkościami.
Na zdjęciach prezentujemy efekty pracy zespołów klasowych.
- Balladyna – kl. 7
- Akademia Pana Kleksa – kl. 6
- Zaczarowana zagroda – kl. 4
- Mały Książę – kl. 8
- Akademia Pana Kleksa – kl. 5












