Dziesięcioro uczniów klasy VI – Ala Dubiel, Krzysiek Dudek, Kacper Głowacz, Michał Góral, Nikola Kondek, Julia Majka, Krzysiek Sapeta, Bartosz Szołdra, Zuzia Waliczek, Agnieszka Włodek – pod czujnym okiem p. P. Piechny postanowiło odpowiedzieć na to pytanie, wystawiając zabawne przedstawienie o tematyce profilaktycznej podczas miejskiego przeglądu „Dylematy”, który odbył się 13.11.2014 r. w Teatrze Sztuk. Dzień później młodzi adepci sztuki aktorskiej powtórzyli swój występ przed swoimi szkolnymi kolegami i nauczycielami.
W uwspółcześnionej wersji znanej baśni “Kopciuszek” (ubrany w dresy i skaczący na skakance) nie musiał wprawdzie pieczołowicie wybierać grochu i soczewicy z popiołu, ale przygotowanie przyrodnich sióstr – które dotąd całe dnie spędzały wyłącznie na oglądaniu telewizji – do zawodów sportowych okazało się równie trudnym zadaniem. Historia oczywiście kończy się pozytywnie – dbająca o zdrowy styl życia dziewczyna zyskuje uznanie i sympatię równie aktywnego księcia i… żyją długo i szczęśliwie.
Przedstawienie przygotowane przez młodych aktorów spotkało się z żywym i ciepłym przyjęciem uczniów i nauczycieli.