20 kwietnia szóstoklasiści gościli w murach naszej szkoły pracowników Teatru Sztuk w Jaworznie –
p. K. Pokutę i p. B. Wójcik-Wiktorowicz. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Fashion/Teatr” realizowanego we współpracy z „Akademią Orange”.
Spotkanie przybrało formę miniwarsztatów. Na początku panie zabrały nas w porywającą podróż od starożytności do współczesności – w przystępny i interesujący sposób przedstawiły nam „w pigułce” historię teatru i mody kostiumowej. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jak powstał pierwszy strój na świecie oraz jak ubierali się nasi prapradziadkowie. Mogliśmy też podyskutować, co to jest moda i dlaczego tak często się zmienia. Po wstępie teoretycznym przyszedł czas na działanie. Każdy z nas wybrał postać
z literatury, dla której miał zaprojektować strój. Nie musiał on jednak być wierny książkowemu pierwowzorowi. Liczyła się natomiast pomysłowość i oryginalność. Do stworzenia projektu posłużyły nam proste schematy postaci oraz wycinki z gazet. Pracowaliśmy z zaangażowaniem, ale było warto, bo efekt naszych działań przerósł wszelkie oczekiwania. Na koniec wszystkie nasze projekty zajęły honorowe miejsce na ścianie naszej sali (dzięki czemu co dzień cieszą nasze oczy), a siedem osób, które najlepiej poradziło sobie z zadaniem zostało zaproszonych do Teatru Sztuk na podsumowanie projektu. Szyliśmy wtedy prawdziwe stroje!
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w projekcie „Fashion/Teatr” i bardzo dziękujemy Paniom Kasi
i Basi za odwiedziny i pozwolenie nam na przeżycie niesamowitej przygody.
Szóstoklasiści