„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” – te słowa znanej piosenki chyba najlepiej oddają atmosferę panującą wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w słoneczne piątkowe przedpołudnie, 26 czerwca.

Jako pierwsi pożegnali się ze szkołą na czas wakacji młodsi uczniowie. Odświętnie ubrani i wyjątkowo przejęci zajęli miejsca w sali gimnastycznej tuż przed ósmą rano. W części oficjalnej akademii, po wprowadzeniu szkolnego sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, pani dyrektor podsumowała miniony rok – rok dla wszystkich bardzo pracowity i pełen wyzwań, ale też obfitujący w sukcesy. Nie zabrakło braw, słów uznania i nagród dla uczniów osiągających sukcesy na różnych polach. O część artystyczną akademii zadbali wychowankowie klasy drugiej pod kierunkiem p. R. Mocherek. Wesołym śpiewem i skocznymi pląsami wprowadzili zebranych w beztroski nastrój wakacji. Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a dzieci otrzymały z rąk swoich wychowawczyń szkolne świadectwa.

Punktualnie o 9:30 rozpoczęła się z kolei akademia klas starszych przygotowana przez szóstoklasistów pod kierunkiem p. P. Piechny i p. E. Gajdy-Migacz. Sala gimnastyczna wręcz pękała w szwach, ale na szczęście pomieściła wszystkich przybyłych – uczniów, rodziców, obecnych i byłych pracowników szkoły oraz ks. proboszcza W. Jarząbka. W tym roku akademia przybrała formę wielkiej gali, podczas której szóstoklasiści wyróżnili swoich nauczycieli honorowymi tytułami „SOWA 2015” w 26 kategoriach oraz dyplomami i własnoręcznie wykonanymi statuetkami. Nie zabrakło też pięknie odśpiewanych piosenek, kabaretu oraz pokazu tańca, które wywarły na zgromadzonych duże wrażenie. Podkreślić przy tym trzeba, że znaczna część występów została przygotowana samodzielnie przez szóstoklasistów. Następnie przyszedł czas na wystąpienie pani dyrektor, która podzieliła się ze zgromadzonymi swoimi refleksjami na temat mijającego roku, wyróżnienia i nagrody dla najlepszych uczniów, podziękowania… Było niezwykle uroczyście, miło, wzruszająco.

Gospodarzom akademii, dziś już absolwentom naszej szkoły, życzymy wiele powodzenia w gimnazjum. Idźcie naprzód z podniesioną głową, nie zapominając o przesłaniu fraszki J. Sztaudyngera: „Dąż wciąż, a i ty osiągniesz szczyty.”